مطالب ISO 9001

مستندات ISO 9001

استاندارد ایزو

اطلاعات کاربردی

فرم درخواست گواهینامه

مقالات مرتبط

اخذ گواهینامه ایزو 9001

اخذ گواهینامه ایزو 9001 مورد درخواست تمامی متقاضیان دریافت گواهینامه ایزو می باشد. ISO 9001 سیستم مدیریت کیفیت، برای سازمان هایی که می پرسند چگونه کیفیت محصولات و خدمات خود را بهبود بخشند و به طور مداوم انتظارات مشتریان خود را برآورده کنند مورد استفاده قرار می گیرد. ایزو 9001 به عنوان استاندارد بین المللی تعریف می شود که الزامات سیستم مدیریت کیفیت (QMS) را مشخص می کند.

ایزو 9001 جزو خانواده استاندارد ISO 9000 می باشد که توسط سازمان بین المللی ISO منتشر شده است. در مورد استاندارد ایزو 9001 و استاندارد ایزو 9000 طی مقالات سایت در قسمت مهمترین گواهینامه های ایزو (خانواده ISO 9000 مدیریت کیفیت) توضیحات داده شده.

حال اینکه متقاضیان اخذ گواهینامه به چند دسته تقسیم می شوند، شرکت های پیمانکاری به چه گواهینامه هایی نیاز دارند و شعار گواهینامه معتبر را ارزان بگیرید چگونه توسط تیم هوداک سیستم فرتاک محقق می گردد.

چکیده در مورد ISO 9001:

ISO 9001 یک استاندارد بین المللی برای تعریف سیستم مدیریت کیفیت (QMS) است. این استاندارد  معیارها (یا استانداردهای) مختلفی را برای تعریف اصول مدیریت کیفیت مانند تمرکز بر مشتری، بهینه سازی رهبری و مدیریت در سازمان، بهبود و تنظیم دقیق فرآیندهای داخلی و روشهای کلی بهبود مستمر، مشخص می کند.

اخذ گواهینامه ایزو 9001، ایزو 9001 الزامات مربوط به سیستم مدیریت کیفیت را در سازمان های درخواست کننده اجرایی می کند. اهداف استاندارد ایزو 9001 نیاز به نشان دادن توانایی خود در ارائه مداوم محصولات و خدمات همینطور افزایش رضایت مشتری بیان می شود. تمامی الزامات ISO 9001 سیستم مدیریت کیفیت عمومی بوده و در نظر گرفته شده برای تمامی سازمان ها صرف نظر از نوع فعالیت خود قابلیت اجرا دارد.

شرکت های پیمانکاری جهت کسب حداکثر امتیازات برای حضور در مناقصه به گواهینامه های ISO, IMS و گواهینامه HSE-MS نیاز دارند. بنابراین می توان نتیجه گرفت شرکت های پیمانکاری گواهینامه اخذ می کنند تا بتوانند در مناقصات حضور داشته باشند.

چرا اخذ گواهینامه ایزو 9001 ضروری است؟

گواهینامه ایزو 9001:

اخذ گواهینامه ایزو 9001 توسط تمامی سازمان ها حتی بعضا اشخاص در خواست می شود. از نظر فنی، فقط سازمان ها می توانند گواهینامه ایزو 9001 بگیرند. با این حال، افراد می توانند به منظور انجام حسابرسی بر روی سازمانها اقدام نمایند جهت اخذ گواهینامه ایزو 9001، تا به حسابرس اصلی یا ممیز تبدیل شوند.

سازمان ISO امکان صدور گواهینامه ایزو 9001 ندارد، بلکه سازمان ایزو فقط اقدام به منتشر متن استاندارد می کند.

اخذ گواهینامه ایزو 9001 به سازمان ها کمک می کند تا اطمینان حاصل کنند که مشتریان شان به طور مداوم محصولات و خدمات با کیفیت بالا دریافت می کنند. که به نوبه خود مزایای زیادی از جمله مشتریان راضی، مدیریت و کارمندان را به همراه دارد. پیاده سازی الزامات ایزو 9001 باعث رضایت مشتریان، مدیریت و کارمندان، باعث بهبود روند کاری سازمان و صرفه جویی در هزینه ها می شود.

گواهی نامه ایزو 9001 می تواند برای هر سازمانی صرف نظر از اندازه و نوع کارکرد صنعت اعمال شود. بیش از یک میلیون سازمان در سراسر جهان الزامات سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001 را در سیستم های مدیریتی خود اعمال کرده اند.

گواهینامه استاندارد محصولات شامل گواهینامه CE اروپا برای محصولات صنعتی الکتریکی و پزشکی، گواهینامه GMP  برای تولید کنندگان لوازم آرایشی بهداشتی دارویی و غذایی، گواهینامه GAP برای محصولات کشاورزی گلخانه ای، گواهینامه BRC سیستم ایمنی غذایی، گواهینامه ROHS جهت محصولات الکتریکی می باشد.

داشتن گواهینامه ISO 9001 به چه معناست ؟

سازمان هایی که دارای گواهینامه ISO 9001 هستند، با موفقیت یک سیستم مدیریت کیفیت را مطابق با تمام الزامات مندرج در استاندارد ISO 9001 پیاده سازی کرده اند.

بخشی از گواهینامه ایزو 9001 این است که مطمئن شوید زمینه های بهبود شناسایی و بر اساس آنها عمل می شود. به همین ترتیب می توان سازمان هایی را که دارای گواهینامه ISO 9001 هستند، محصولات و  یا خدماتی ارائه دهند که از استانداردهای دقیق مدیریت کیفیت برخوردار باشند.

استاندارد ایزو 9001 بر اساس روش انجام برنامه، انجام فرآیند را بررسی می کند لذا رویکرد فرآیند محور جهت مستند سازی و بررسی ساختار، مسئولیت ها و رویه های لازم برای دستیابی به مدیریت کیفیت موثر در سازمان را ارائه می دهد. الزامات QMS ، از جمله اطلاعات مستند، برنامه ریزی و تعیین تعاملات فرآیندی، مسئولیت های مدیریت، مدیریت منابع، از جمله منابع انسانی و محیط کار یک سازمان تحقق محصول، شامل مراحل طراحی تا تحویل، اندازه گیری، تجزیه و تحلیل و بهبود QMS از طریق فعالیت هایی مانند حسابرسی داخلی و اقدامات اصلاحی و پیشگیرانه جزو مباحث استاندارد ایزو 9001 می باشد.

فعالیت شرکت هوداک در زمینه مشاوره جهت پیاده سازی، استقرار الزامات استاندارد بین المللی ISO، کارسازی جهت اخذ گواهینامه های صادر شده توسط دولت جمهوری اسلامی ایران و صدور انواع گواهینامه محصولات می باشد. بنابراین متقاضیان اخذ گواهینامه معتبر فارق از نوع فعالیت و گواهینامه درخواستی می توانند به راحتی توسط شرکت به اهداف خود برسند.

رهبری-در-استاندارد-ایزو-9001-ویرایش-2015

QMS چیست ؟

سیستم مدیریت کیفیت QMS در استاندارد ایزو 9001 قابلیت مرکزی دارد، لذا جهت اخذ گواهینامه ایزو 9001 رعایت و پیاده سازی الزامات QMS ضرورت پیدا می کند. در ساده ترین حالت، یک سیستم مدیریت کیفیت مجموعه ای از اصول یا دستورالعمل ها برای روش های عملیاتی استاندارد است که می تواند برای اندازه گیری کیفیت، جنبه های مختلف کسب و کار را بررسی نماید.

QMS را به عنوان مجموعه ای از سیاست ها، فرایندها و رویه های مستند در نظر بگیرید که روش ایده آل شما برای ارائه محصول یا خدمات خود به مشتریان را تعریف می کند. این تقریباً مانند سیستمی برای مدیریت فرآیند تجارت است.

کاری که استاندارد ISO 9001 (و به طور کلی خانواده ISO 9000) انجام می دهد ارائه مجموعه ای از دستورالعمل ها برای کمک به شما در طراحی و اجرای QMS موفق است.

سازمان ها می توانند QMS را با تقسیم به چهار عنصر اصلی درک کنند که شامل (طرح، انجام الزامات و مستندات، بررسی و ممیزی در نهایت عمل کردن به مستندات) می باشد.

ISO 9000 اصول و اصطلاحاتی را که به ISO 9001 اطلاع می دهند، تعریف می کند.

ISO 9004 برای بهبود میزان موفقیت QMS که 9001 تعریف می کند، طراحی شده است.

گواهینامه معتبر را ارزان بگیرید، بنابراین ابتدا با ما ارتباط بگیرید تا توسط مشاوران توضیحات کاملی به شما ارائه گردد، سپس توسط کارشناسان نیاز سنجی می شوید تا اهداف سازمانی جهت اخذ گواهینامه مشخص گردد، بعد توسط فرم های ثبت شده در زیر می توانید اقدام نمایید جهت تکمیل اطلاعات شرکت و در آخر با کمترین هزینه و در کمترین زمان گواهینامه درخواستی به دست شما می رسد.

چرا اخذ گواهینامه ایزو 9001 مهم است:

اخذ گواهینامه ایزو 9001 نمادی از اعتبار و تضمین کیفیت بین المللی است. فرض بر این است که سازمان های معتبر به یک سیستم ثابت برای اطمینان از سطح بالایی از رضایت مشتری و بهبود مستمر دست یافته اند.

افزایش پتانسیل سود و سهم بازار، صرفه جویی زمان در مدیریت منابع، مشکلات و ناهنجاری های مکرر کاهش یا برطرف می شوند. اخذ گواهینامه ایزو 9001 کمک می کند، تصویر و اعتبار برند بهبود پیدا میکند، کار دستی با ادغام فرآیند و اتوماسیون فرایند کاهش می یابد.

کارایی و اثربخشی سازمانی با استفاده از داده ها و شواهد برای اطلاع از تصمیم گیری بهبود می یابد.

اگر می خواهید به اهداف تجاری خود برسید، استفاده از داده ها و شواهد برای اطلاع از تصمیم گیری شما ضروری است. جمع آوری گزارش های کافی و مستند سازی کافی فرآیندها نیز ضرورت داشته.

اخذ گواهینامه ایزو 9001  سیستم های مدیریت کیفیت در این زمینه به سازمان ها کمک میکند، چارچوبی را برای مستند سازی کلیه فرآیندهای کسب و کار شرکت ها و سازمان ها فراهم کند.

گواهینامه ISO 9001 چگونه به نفع مشتریان شما است:

اخذ گواهینامه ایزو 9001 این اطمینان را به شرکت ها  می دهد که یک فروشنده قابل اعتماد و با کیفیت بالا باشید. لذا رضایت مشتری کانون اصلی ایزو 9001 است. با بازخورد مشتری می توان سریع و کارآمد عمل کرد، برنامه ریزی مقدماتی به این معناست که مسائل قبل از اینکه فرصتی برای مشتریان شما ایجاد کنند، مورد رسیدگی قرار می گیرند.

یکی از مهمترین عوامل ایجاد کننده سیستمهای مدیریت کیفیت، تمرکز بر بهبود رضایت مشتری از طریق شناسایی نیازها و اهداف آنها است. بهبود رضایت مشتری سپس منجر به ادامه کار می شود. وقتی برای مشتری مشخص شد که شما به استانداردهای بالای کیفیت مورد نیاز برای صدور گواهینامه ISO 9001 دست یافته اید، او با آسودگی بیشتری اعتماد می کند به سازمان در نتیجه باعث فروش بالا برای سازمان می شود.  

یکی از مهمترین عوامل ایجاد کننده سیستمهای مدیریت کیفیت، تمرکز بر بهبود رضایت مشتری از طریق شناسایی نیازها و اهداف آنها است. بهبود رضایت مشتری سپس منجر به ادامه کار می شود. وقتی برای مشتری مشخص شد که شما به استانداردهای بالای کیفیت مورد نیاز برای صدور گواهینامه ISO 9001 دست یافته اید، او با آسودگی بیشتری اعتماد می کند به سازمان در نتیجه باعث فروش بالا برای سازمان می شود.

گواهینامه-ایزو-چقدر-اعتبار-دارد
مزایای اخذ گواهینامه ایزو 9001 توسط هوداک سیستم فرتاک:

اخذ گواهینامه ایزو 9001 توسط شرکت هوداک سیستم فرتاک این اطمینان را برای مشتریان تضمین میکند در مدت زمان کوتاهی و براساس نیاز سنجی مدیران سازمان، گواهینامه ISO 9001 سیستم مدیریت کیفیت صادر شود. اعتبار گواهینامه ISO 9001 سیستم مدیریت کیفیت کاملا متفاوت بوده بستگی به مرجع صادر کننده گواهینامه ایزو داشته. بنابراین مشاوره رایگان بابت اخذ گواهینامه ایزو همینطور اعتبار گواهینامه ایزو برای مشتریان در صورت ارتباط اعمال می گردد.

سیستم مدیریت کیفیت یا استاندارد ISO 9001 توسط سازمان بین المللی ISO جهت ارتباط صحیح سازمان ها با مشتریان همینطور بالا بردن سطح کیفی خدمات تدوین و منتشر شده. ISO 9001 سیستم مدیریت کیفیت جزو مهمترین و اصلی ترین استاندارد های تدوین شده سازمان ایزو و از خانواده QMS ایزو 9000 می باشد. تمامی سازمان ها حتی کسب و کار کوچک می توانند گواهینامه ایزو 9001 اخذ نمایند. جهت اخذ گواهینامه ایزو 9001 با شرکت مهندسی هوداک سیستم فرتاک ارتباط برقرار نمایید.

 

اخذ گواهینامه ایزو 9001 چگونه به نفع کارمندان شما است:

مشاغل به لطف بهبود عملکرد تجاری از امنیت بیشتری برخوردار هستند. کارمندان گزارش می کنند که رضایت شغلی بالاتر و شادی در محل کار به دلیل مشخص بودن نقش آنها (چه کاری باید انجام دهیم، و چگونه آن را انجام دهیم) منابع، آموزش، پردازش و منابع آموزشی به لطف برنامه ریزی بهبود یافته و ساختار سازمانی به راحتی در دسترس هستند.

اجرای QMS می تواند فرهنگ شرکت را برای بهبود مستمر پرورش دهد بنابراین کارمندان بیشتر درگیر می شوند و نسبت به فرایندهایی که استفاده می کنند احساس مسئولیت بیشتری می کنند.

پرورش فرهنگ بهبود مستمر می تواند به بهبود روحیه کارگر (و همچنین شادی عمومی محل کار) کمک کند تا کارگران احساس کنند که به طور فعال درگیر هستند، و مسئولیت توسعه، اجرا و بهینه سازی فرایندهایی را که استفاده می کنند به صورت روزانه.

علاوه بر این، منطقی است که افرادی که در مورد طراحی و بهینه سازی یک فرآیند خاص تصمیم می گیرند، کسانی هستند که در واقع روزانه از آنها استفاده می کنند.

با گردآوری کل نیروی کار خود برای ایجاد و بهبود فرایندهای موجود، سازمان ها با اخذ گواهینامه ایزو 9001 نه تنها فرهنگ بهبود مستمر را پرورش می دهید، بلکه کارگران را با اهداف کل سازمان همسو می کنید.

بیشتر بخوانیم:

سیستم مدیریت کیفیت QMS در استاندارد ایزو 9001 قابلیت مرکزی دارد، لذا جهت اخذ گواهینامه ایزو 9001 رعایت و پیاده سازی الزامات QMS ضرورت پیدا می کند. در ساده ترین حالت، یک سیستم مدیریت کیفیت مجموعه ای از اصول یا دستورالعمل ها برای روش های عملیاتی استاندارد است که می تواند برای اندازه گیری کیفیت، جنبه های مختلف کسب و کار را بررسی نماید.

QMS را به عنوان مجموعه ای از سیاست ها، فرایندها و رویه های مستند در نظر بگیرید که روش ایده آل شما برای ارائه محصول یا خدمات خود به مشتریان را تعریف می کند. این تقریباً مانند سیستمی برای مدیریت فرآیند تجارت است.

کاری که استاندارد ISO 9001 (و به طور کلی خانواده ISO 9000) انجام می دهد ارائه مجموعه ای از دستورالعمل ها برای کمک به شما در طراحی و اجرای QMS موفق است.

سازمان ها می توانند QMS را با تقسیم به چهار عنصر اصلی درک کنند که شامل (طرح، انجام الزامات و مستندات، بررسی و ممیزی در نهایت عمل کردن به مستندات) می باشد.

ISO 9000 اصول و اصطلاحاتی را که به ISO 9001 اطلاع می دهند، تعریف می کند.

ISO 9004 برای بهبود میزان موفقیت QMS که 9001 تعریف می کند، طراحی شده است.

اخذ گواهینامه ایزو 9001 نمادی از اعتبار و تضمین کیفیت بین المللی است. فرض بر این است که سازمان های معتبر به یک سیستم ثابت برای اطمینان از سطح بالایی از رضایت مشتری و بهبود مستمر دست یافته اند.

افزایش پتانسیل سود و سهم بازار، صرفه جویی زمان در مدیریت منابع، مشکلات و ناهنجاری های مکرر کاهش یا برطرف می شوند. اخذ گواهینامه ایزو 9001 کمک می کند، تصویر و اعتبار برند بهبود پیدا میکند، کار دستی با ادغام فرآیند و اتوماسیون فرایند کاهش می یابد.

کارایی و اثربخشی سازمانی با استفاده از داده ها و شواهد برای اطلاع از تصمیم گیری بهبود می یابد.

اگر می خواهید به اهداف تجاری خود برسید، استفاده از داده ها و شواهد برای اطلاع از تصمیم گیری شما ضروری است. جمع آوری گزارش های کافی و مستند سازی کافی فرآیندها نیز ضرورت داشته.

اخذ گواهینامه ایزو 9001  سیستم های مدیریت کیفیت در این زمینه به سازمان ها کمک میکند، چارچوبی را برای مستند سازی کلیه فرآیندهای کسب و کار شرکت ها و سازمان ها فراهم کند.

Call Now Button