مطالب استاندارد CE

تست ریپورت CE

نمونه گواهینامه

مقالات مرتبط

گواهی CE، نشان CE، استاندارد CE

گواهی CE، نشان CE، استاندارد CE چیست ؟ چه کسانی به گواهی CE نیاز دارند ؟ محصولات CE کدامند ؟ هزینه اخذ گواهینامه CE چقدر است ؟ چگونه CE بگیریم ؟ استاندارد اتحادیه اروپا چیست و از این قبیل سوالات توسط متقاضیان در موتور جستجوگر گوگل سرچ می گردد.

گواهی CE، نشان CE، استاندارد CE تماما الزامات استانداردی است که محصول جهت ورود به بازار اقتصادی اتحادیه اروپا باید داشته باشد. لذا گواهی CE، نشان CE، استاندارد CE نشان انطباق محصولاتی می باشد که جهت ورود کالا به اتحادیه اروپا نیاز است.

حال چالش متقاضیان این است که، چه محصولاتی برای صادرات باید نشان CE انطباق داشته باشند و نحوه اخذ گواهینامه CE چگونه است. مقاله فوق در مورد استاندارد CE و دریافت گواهی CE توسط شرکت مهندسین هوداک سیستم فرتاک مکتوب شده. با مطالعه دقیق مقاله اطلاعات کاملی در مورد گواهی CE، نشان CE، استاندارد CE به دست می آورید.

نشان CE چیست:

گواهی CE، نشان CE، استاندارد CE یک نشان قابل اجرا که بیان کننده انطباق محصولات با استاندارد های تعریف شده اتحادیه اروپا شامل (بهداشت، ایمنی و حفاظت از محیط زیست) برای محصول فروخته شده در منطقه اقتصادی اروپا است. علامت CE همچنین در محصولات فروخته شده در خارج از منطقه اقتصادی اروپا که با استاندارد EEA تولید شده اند یافت می شود.

استاندارد CE بیان کننده موضوع است که، محصولاتی که در منطقه اقتصادی اروپا EEA خرید و فروش می شوند مورد ارزیابی از لحاظ ایمنی و بهداشت زیست محیطی قرار گرفته تا شرایط ایمنی محصولات تایید گردد. گواهینامه CE یا مارک CE نشان صادراتی هست که برای اکثر محصولات تولیدی جهت ورود به بازار های جهانی و بین المللی به ویژه بازار اروپا اجباری شده. لذا تولید کنندگان که هدف صادرات را دنبال می کنند باید محصولات خود را انطباق دهند با استاندارد اروپا CE سپس اقدام به اخذ گواهینامه CE اورجینال کنند.

نهاد صادر کننده گواهی CE:

گواهی CE، نشان CE، استاندارد CE توسط نهاد صادر کننده و تایید شده انجمن بین المللی ناندو مشخص می شود. مراجع معتبر صادر کننده گواهینامه CE می بایست توسط Nando به عنوان انجمن تطبیق استاندارد اروپایی ممیزی و تایید شوند.

نهاد صادر کننده گواهی CE، نشان CE، استاندارد CE به نام Notified Bodie یا اختصارا NB نامیده می شود. NB های صادر کننده گواهینامه CE دارای کدی چهار رقمی بوده که در سایت ناندو قابل رهگیری و رجیستری هستند.

متقاضیان جهت استعلام مرجع صادر کننده گواهینامه CE باید وارد سایت ناندو شود، کشوری که NB در آن اقدام به صدور گواهینامه CE می کند را انتخاب نماید، سپس با توجه به کد اعلام شده از اعتبار نهاد صادر کننده مطمئن شود.

مثال اینکه شرکت صادر کننده گواهی نامه سی ای ادعا دارد CE مارک تحت NB ایتالیایی صادر می شود. متقاضی با ورود به سایت ناندو باید کشور ایتالیا را انتخاب نماید، سپس کد چهار رقمی NB را میان نهاد های معرفی شده ایتالیایی پیدا کند. نکته مهم اینکه ورود به سایت NB فقط از طریق آدرس سایتی که ناندو معرفی کرده بایستی انجام گیرد و گواهی نامه CE در همان سایت استعلام و رجیستری شود.

صدور گواهی CE در ایران:

فریب افراد سودجو جهت خرید گواهینامه CE را نخورید. متقاضیان جهت دریافت گواهینامه CE یا مشاوره برای گرفتن گواهینامه CE هنگامی که به سایت گوگل مراجعه و سرچ می کنند با شرکت های بیشماری مواجه می شوند. مراکز صدور CE اغلب ادعای صدور گواهینامه CE اصلی و مورد تایید کشور های بین المللی را دارند، لذا متقاضی به راحتی اطمینان کرده و هزینه بالایی برای خرید یک برگه گواهینامه CE فیک پرداخت می کند.

گواهی CE، نشان CE، استاندارد CE در ایران به سه صورت معرفی و صادر می گردد. گواهینامه CE اورجینال که با توجه به شرایط اقتصادی فعلی و تحریم های ظالمانه همچنین هزینه بالای یورویی مقرون به صرفه برای تولید کننده محصول نمی باشد. بنابراین شاید در شرایط فعلی سهم CE اورجینال 1 درصد از گواهینامه های CE صادر شده باشد.

گواهینامه CE خوداظهاری که همانند CE اورجینال توسط NB ها صادر می شود با این تفاوت که درجه کلاس خطر محصول پایین بوده و مرجع صدور بر مبنای اظهارات تولید کننده بدون نیاز به تست و ممیزی گواهینامه CE را صادر می کند.

گواهینامه CE انطباقی که سهم بسیار مهمی از گواهینامه های CE صادر شده در ایران را به خود اختصاص داده. تقریبا حدود 95 درصد از گواهینامه های صادر شده CE در ایران از نوع اطباق می باشد که حداقل اعتبار را در وجه بین المللی دارد. تولید کننده با گواهینامه CE انطباق به هیچ عنوان نمی تواند صادرات داشته باشد به اتحادیه اروپا، حتی ممکن است گواهینامه صادر شده اعتبار برای دیگر کشور ها را هم نداشته باشد.

فرآیند دریافت گواهینامه CE در ایران:

مراحل دریافت گواهی CE، نشان CE، استاندارد CE توسط متقاضیان بسیار سوال می شود. ابتدا اینکه باید سطح کلاس خطر محصول مشخص شود و اینکه تولید کننده محصول را به کدام کشور می خواهد صادر نماید. در واقع تولید کننده باید ابتدا هدف از گرفتن گواهینامه CE و کلاس خطر محصول خود را مشخص نماید.

چنانچه گواهینامه CE جهت صادرات به اتحادیه اروپا مورد درخواست متقاضی باشد نحوه اخذ گواهینامه CE به شرح ذیل می باشد.  انتخاب دایرکتیوها یا قوانین مرتبط با حوزه کاربری محصول، تعیین و استخراج روش های آزمون استاندارد های مورد نیاز محصول، بررسی خطرات و انتخاب روش های ارزیابی ریسک برای محصول، رعایت استاندارد ها و مقررات فنی تعریف شده جهت تولید.

 تهیه گزارشات نتایج آزمون و مشخصات محصول شامل تکنیکال فایل، تهیه اظهارنامه تطابق محصول با استاندارد تعریف شده اتحادیه اروپا، انتخاب نهاد صادر کننده گواهی CE با توجه به دایرکتیو محصول، ممیزی توسط ممیز مرجع صدور که در محل بر اساس تکنیکال فایل صورت می پذیرد.

فرآیند دریافت گواهی CE، نشان CE، استاندارد CE در ایران با توجه به نوع کاربری محصولات از دو ماه الی چهار ماه به صورت متغییر زمان بر است.

 

نشان CE برای چه محصولاتی ضرورت دارد:

اغلب تولید کنندگان محصولات احساس می کنند برای صادرات تمامی محصولات به گواهینامه CE نیاز دارند. در صورتی که مثلا محصولات غذایی جهت صادرات به گواهینامه CE نیاز ندارد. نکته مهم اینکه برخی از محصولات تولید شده که شامل قطعات مختلفی می شوند، می بایست برای تک تک قطعات به کار رفته گواهی CE اخذ شود.

مثال اینکه دستگاه لب تاپ گواهینامه CE ندارد بلکه قطعات به کار رفته در دستگاه لب تاپ هر یک نشان CE جهت صادرات نیاز دارند. ب طور کلی لیست محصولاتی که برایصادرات نیاز به اخذ گواهی CE، نشان CE، استاندارد CE دارند شامل موارد ذیل می باشد.

مصالح ساختمانی، تجهیزات پزشکی، مواد و تجهیزات کاشتنی در بدن انسان، تجهیزات الکترونیکی، سردکننده ها و یخچال ها، اسباب بازی ها، ماشین آلات صنعتی و الکتریکی، تجهیزات حفاظت شخصی، تجهیزات اندازه گیری غیر اتوماتیک، تجهیزات گازسوز، مواد منفجره غیر نظامی، بالابر ها و مخازن تحت فشار و تجهیزات رادیویی و مخابراتی.

جهت دسترسی کامل به لیست دایرکتیو ها و محصولات به سایت https://ec.europa.eu/ مراجعه کنید.

مرجع صدور گواهینامه CE

مرجع صدور گواهینامه CE همچنین اعتبار گواهینامه CE، این سوالی است که تمام درخواست کنندگان نشان CE اروپا از مشاوران CE می پرسند.

آیا سازمان شما نیاز به اخذ گواهینامه CE دارد؟ بنابراین شما باید اطلاع داشته باشید از مرجع صدور گواهینامه CE همچنین اعتبار گواهینامه CE.

ما به شما کمک میکنیم تا بتوانید مرجع صدور گواهینامه CE معتبر را شناسایی کنید.

بنابراین به ادامه مقاله توجه کنید.

نشان CE اروپا چیست؟

آیا شما اطلاعات در مورد دستورااعمل های اتحادیه اروپا بابت صدور گواهینامه CE دارید؟ این خیلی مهم است.

برخی از محصولات برای صادرات به اتحادیه اروپا نیاز به گواهینامه CE ندارند. آیا به محصول شما نشان CE مارک تعلق می گیرد؟

مارک CE اروپا به محصولاتی تعلق می گیرد که با توجه به دستورالعمل های 24 گانه منطقه اقتصادی اروپا ریسک بالایی برای محیط زیست و ایمنی انسان داشته باشند.

آیا شما در مورد دستورالعمل های اخذ نشان CE مارک اطلاعاتی دارید؟ بهتر است مقاله مراحل اخذ گواهینامه CE را مطالعه کنید.

در کل نشان CE مارک، نشان مارکتینگ محصولات جهت خزرید و فروش در منطقه اقتصادی اروپایی است. بنابراین محصولاتی که از این دستورالعمل پیروی می کنند برای ورود به اتحادیه باید دارای نشان یا لوگو CE باشند.

استاندارد CE کیفیت محصول را تایید نمی کند. بلکه نشان CE درج شده روی محصول تاکید می کند، محصول فوق برای محیط زیست یا انسان مخاطره ای ایجاد نمی کند.

بنابراین برای مصرف کننده اطمینان خاطر ایجاد می کند استفاده از محصول کمترین ریسک را برای آن دارد.

در زیر به محصولاتی که باید اقدام به اخذ گواهینامه CE کنند اشاره می کنیم.

 • محصولات ولتاژ پایین همانند بردهای الکتریکی.
 • مخازن فشار ساده همانند کپسول اکسیژن یا کپسول آتشنشانی.
 • محصولاتی که برای محیط زیست طراحی می شوند همانند پنل های خورشیدی.
 • انتشار نویز برای تجهیزات فضای باز.
 • اسباب بازی ها.
 • محصولات ساختمانی همانند سیمان یا سنگ ساختمانی.
 • محصولاتی که سازگاری الکترومغناطیسی دارند.
 • دستگاه یا ماشین های صنعتی و اداری.
 • تجهیزات حفاظت فردی همانند کلاه ایمنی.
 • وسایل توزین غیر اتوماتیک.
 • وسایل سوزاندن سوخت های گازی.
 • دیگ های آب گرم.
 • مواد منفجره برای کاربرد عمرانی.
 • تجهیزات پزشکی.
 • تجهیزات اتمسفرهای انفجاری.
 • صنایع دستی تفریحی.
 • آساسنسور و پله برقی.
 • تجهیزات تحت فشار.
 • تاسیسات کابلی برای حمل افراد.
 • ابزار اندازه گیری.

حالا شما می دانید به چه محصولاتی گواهینامه CE مارک تعلق می گیرد. آیا محصول شما جزو دسته نامبرده شده است؟ پس باید اقدام به اخذ گواهینامه CE برای محصول خود کنید.

شما باید اطلاعاتی در مورد مرجع صدور گواهینامه CE داشته باشید، تا گواهینامه CE فیک خریداری نکنید.

دایرکتیو-مخازن-ساده-فشار
مراجع صدور CE در ایران:

شناسایی مرجع صدور دگواهینامه CE معتبر در ایران می تواند بسیار سخت باشد. شما می دانید اغلب دارندگان گواهینامه CE در ایران نمی دانند گواهینامه فیک دارند؟ آیا سازمان شما قبلا اقدام به دریافت گواهینامه CE کرده است؟

انتخاب مرجع صدور گواهینامه CE بسیار مهم است. بیشتر مراجعی که در ایران گواهینامه CE صادر می کنند فیک هستند. آیا شما از این موضوع اطلاع داشته اید؟

آیا شما نیاز به نشان CE مارک اصلی دارید که محصول خود را به بازار اتحادیه اروپا بفروشید، یا اینکه فقط نیاز به یک تکه کاغذ دارید؟

بله، هدف اصلی شما برای انتخاب مرجع صدور گواهینامه CE مهم است.

اینکه به این نتیجه برسید چرا نیاز به اخذ گواهینامه CE دارید؟ اگر نیاز به CE اورجینال دارید شما باید بدانید الزامات استاندارد CE اروپا چیست؟

پس پیشنهاد می شود مقاله الزامات استاندارد CE اروپا را مطالعه نمایید تا بدانید اگر نیاز به CE اورجینال دارید باید چه فرآیندی را طی کنید و چه مدارکی ارائه دهید.

خوب حالا می پردازیم به مرجع صدور گواهینامه CE.

در ایران دو نوع مرجع صدور گواهینامه CE با دو سطح اعتباری کاملاً متفاوت وجود دارد.

مراجعی که گواهینامه CE اصلی را صادر می کنند. گواهینامه CE اورجینال بالاترین سطح و اعتبار را در دنیا دارد.

مرجع صدور گواهینامه CE اورجینال به نام NB ها شناخته می شوند. NB ها برندهای متفاوتی هستند که ممکن در در آلمان، ترکیه، انگلیس، بلغارستان یا هر کشور دیگری نماینده داشته باشند.

اگر شما نیاز به گواهینامه CE اصلی دارید باید مدارک شما را یک شرکت شخص ثالث تایید نماید. شما می توانید برای تایید مدارک خود یک NB را انتخاب کنید و از آن کمک بگیرید.

حالا شما سوال دارید که چطور NB را شناسایی کنید.

NB ها داخل سایت NANDO قابل استعلام و شناسایی هستند. NB ها دارای یک کد چهار رقمی هستند که داخل سایت ناندو با کد چهاررقمی به راحتی قابلیت استعلام را دارند.

آیا شما برای انتخاب یک NB جهت صدور گواهینامه CE هستید. خوب مراحل اعلام شده را دنبال کنید.

 • ابتدا بدانید محصول شما تحت نظارت چه دایرکتیوی است.
 • سپس وارد سایت Nando شوید و در قسمت Country کشور خود را انتخاب نمایید.
 • سپس NB های مورد تایید کشور انتخاب شده نمایش داده می شود.
 • حال شما باید مرجع صدور گواهینامه CE را انتخاب کنید که برای محصول شما با توجه به دایرکتیو مشخص شده گواهینامه CE مارک را صادر می کند.
 • آیا مدارک برای صدور گواهینامه CE را آماده کرده اید، این مدئارک باید به تایید NB مشخص شده برسد.
 • گزارشات خود را تکمیل کنید و عدم انطباق ها را برطرف کنید.

روند انتخاب NB معتبر برای صدور گواهینامه CE اصلی توضیح داده شد. اخذ گواهینامه CE اورجینال می تواند هزینه بسیاری برای شما داشته باشد و زمان زیادی سازمان شما را درگیر کند.

بنابراین اگر شما نیاز ندارید محصول خود را به اتحادیه اروپا ارسال کنید، می توانید مسیر دیگری را برای اخذ نشان CE مارک انتخاب کنید.

اخذ فوری گواهینامه CE:

انتخاب مرجع صدور گواهینامه CE که بتوان CE مارک را اخذ نمود داخل ایران خیلی ساده است.

آیا شما برای تبلیغات و برندینگ نیاز به اخذ گواهینامه CE دارید؟ خوب این کار خیلی ساده است.

نیاز نیست هزینه های بالایی برای اخذ گواهینامه CE پرداخت کنید. ما به شما کمک می کنیم تا بتوانید با کمترین هزینه گواهینامه CE ارزان دریافت کنید.

خوب این کار خیلی ساده است. برخی از شرکت های مشاوره ای اعلام می کنند که شما گواهینامه CE از انگلیس، آلمان، کانادا، ایتالیا یا آمریکا دریافت می کنید.

شما به راحتی می توانید از مشاور درخواست کد چهاررقمی و اطلاعات مرجع صدور گواهینامه CE را بخواهید.

شما باید اطلاعات را در سایت ناندو چک کنید و اگر مغایرت دارد یعنی اصلاً مرجع صدور گواهینامه CE اصل نیست و فیک است.

مراجع بیشماری در ایران و توسط خود ایرانی ها ساخته پرداخته شده که گواهینامه CE را صادر می کنند. اغلب این مراجع ادعا دارند گواهینامه CE اصلی را صادر می کنند. در صورتیکه به واقع اینگونه نیست و خودشان این گواهینامه ها را صادر می کنند.

شما باید دقت داشته باشید این گواهینامه ها استعلام هم می شوند. بنابراین صرف اینکه گواهینامه CE دریافت شده استعلام می شود معتبر است، به هیچ عنوان اینگونه نیست.

این موضوع خیلی ساده است. یک سایت به زبان انگلیسی داخل گوگل ایجاد می کنند و گواهینامه را صادر می کنند. گواهینامه داخل سایتی که خود شرکت ها ایجاد کرده اند رجیستری و استعلام می شود.

برای انتخاب مرجع صدور گواهینامه CE بهتر است با ما در ارتباط باشید.

برای خرید یک تکه کاغذ به نام گواهینامه CE هزینه بالایی نکنید.

بیشتر بخوانیم:

برچسب ها:  گواهی CE، نشان CE، استاندارد CE، اخذ گواهینامه CE، نشان CE، نشان CE اروپا، CE مارک

 

 

 

Call Now Button