جستجو

دانلود مستندات

مستندات استاندارد ها

معروف ترین استاندارد ها

نمونه گواهینامه

دانلود HSE PLAN

دانلود HSE PLAN رایگان معمولا درخواست مسئولین ایمنی یا فسران ایمنی است که جهت ایجاد و بررسی موارد ایمنی پیمان در حال راه اندازی، توسط موتور جستجوگر گوگل سرچ  می گردد. HSE PLAN گواهینامه یا گواهینامه HSE نیست بلکه اچ اس ای پلن طرح تدوین شده ای است که باید بر مبنای موارد ایمنی برنامه ریزی شده در کارگاه اجرایی گردد. متقاضیان دانلود HSE PLAN باید توجه داشته باشند که هر کارگاه بر مبنای نوع فعالیتی که دارد باید طرح اچ اس ای پلن مربوط به فعالیت خود را تدوین نماید. بنابراین فایل دانلود HSE PLAN قابل بارگیری در این مقاله به صورت پیش فرض می باشد.

حال سوال اغلب متقضیان این هست که، HSE PLAN چیست و نحوی تدوین، اجرای HSEPLAN چگونه است ؟ تفاوت بین HSE و اچ اس ای پلن چیست ؟ چگونه باید طرح HSE PLAN نوشته شود و چه کسی باید طرح HSEPLAN را تدوین و اجرایی نماید.

مقاله فوق توسط گروه مهندسین هوداک سیستم فرتاک جهت دانلود HSE PLAN به صورت رایگان برای علاقمندان مکتوب شده و در ادامه مقاله به سوالات جواب داده شده است. متقاضیان می توانند از طریق مقالات دیگر همین سایت طرح HSE PLAN مربوط به فعالیت کارگاهی خود را دانلود و استفاده کنند.

نحوه دانلود HSE PLAN به صورت رایگان:

دانلود HSE PLAN به صورت فایل WORD و PDF در ستون سمت راست سایت قابل بارگیری می باشد. لذا متقاضیان دانلود HSE PLAN می توانند به راحتی دسترسی به فایل WORD اچ اس ای پلن همچنین فایل PDF داشته باشند. فایل دانلود HSE PLAN بارگذاری شده توسط شرکت به صورت پیش فرض است و متقاضیان باید بر مبنای نوع فعالیت خود تغییرات عمده ای ارائه دهند. بنابراین چنانچه نیاز به HSE PLAN مربوط به کار خود دارید با شرکت ارتباط برقرار نمایید.

سازمان های برگزار کننده مناقصه و اداره کار جهت بررسی طرح ایمنی و بهداشت پیمانکاران درخواست ارائه طرح HSEPLAN دارد. بنابراین پیمانکارانی که در مناقصه پذیرفته شده اند جهت انجام پروژه باید طرح ایمنی و بهداشت خود را ارائه دهند. معمولا شرکت های پیمانکاری طرح آماده HSE PLAN که برای پروژه های قبلی بوده ارائه می دهند که مورد تایید سازمان مناقصه گر نمی باشد یا اینکه برخی پیمانکاران اصلا طرح HSE PLAN ندارد.

بنابراین پیمانکاران دنبال راهی برای دانلود HSE PLAN همچنین ارائه به مسئول مناقصه هستند. دانلود رایگان فایل WORD اچ اس ای پلن توسط شرکت هوداک سیستم فرتاک در سایت آپلود شده که متقاضیان به راحتی می توانند اقدام به بارگیری و استفاده نمایند. نکته مهم اینکه HSEPLAN مکتوب شده در سایت به صورت پیش فرض بوده و پیمانکار بر مبنای نوع فعالیت خود باید تغییراتی در طرح HSE PLAN ایجاد نماید.

شرکت هوداک سیستم فرتاک بر مبنای سوابق کاری که داشته طرح HSE PLAN مربوط به هر پروژه ای را می تواند برای متقاضیان اجرا کند یا اقدام به فروش طرح HSE PLAN مورد نیاز متقاضی نماید. لذا چنانچه نیاز به طرح اچ اس ای پلن مربوط به کار خود دارید و یا مایل به اجرای دقیق HSE PLAN هستید با ما در ارتباط باشید.

HSE PLAN چیست ؟

پیمانکاران زمانی که در مناقصه برنده می شوند و اقدام به راه اندازی کارگاه می کنند توسط مسئول مناقصه درخواست طرح ایجاد ایمنی و بهداشت کارگاهی می شود. برخی متقاضیان به HSE PLAN برنامه بهداشت و ایمنی کارگاهی نیز می گویند، حال سوال اینجاست که برنامه بهداشت و ایمنی به چه معناست؟

طرح ایمنی و بهداشت برنامه ای است که اقدامات و روشهای ایمنی اجرا شده در یک محل کار را به طور خلاصه بیان می کند. همچنین با توجه به الزامات قانونی که نقش ها و مسئولیت های کارکنان، برنامه اقدام اضطراری و غیره را پوشش می دهد، طراحی شده است.

برنامه ایمنی و بهداشت یک سازمان (HSEPLAN) برای تأمین ایمنی کارگران است. در طرح ایمنی و بهداشت یک پروژه عمدتاً توصیف می شود که چه نوع خطری در یک پروژه وجود دارد، چگونه می توان آنها را از بین برد یا کنترل کرد و چه نوع تجهیزاتی برای اطمینان از ایمنی کارگران استفاده می شود.

هدف از درخواست و اجرای HSE PLAN اطمینان از ایمنی افراد، حفاظت از محیط زیست و امکانات است. این باید توسط همه کسانی که در این پروژه درگیر هستند شناخته شده و اجرا شود. این طرح HSE با هدف ایجاد یک سازمان مناسب به منظور رعایت اصول فوق و دستیابی به اهداف ایمنی سازمانی است. بنابراین دانلود HSE PLAN به متقاضیان کمک می کند پیش زمینه ای بابت اجرای طرح اچ اس ای پلن داشته و بر مبنای نوع فعالیت کارگاهی، HSE PLAN مربوطه را تدوین و اجرا نمایند.

نحوی تدوین، اجرای HSEPLAN چگونه است ؟

بررسی و برنامه ریزی اجرای روش های عملیاتی ایمن، کنترل و روش های ایمنی مربوطه در فعالیت های ساختمانی، نفت و گازی، راه و سد سازی همچنین برنامه ریزی و پیش بینی ریسک های مربوط به الزامات قانونی در مورد بهداشت، ایمنی و محیط زیست نحوه تدوین HSE PLAN می باشد. شخصی که مامور تدوین HSE PLAN است باید درک درستی از ریسک های فعالیت پیمانکار، موارد ایمنی کارگران و اقداماتی که ممکن است به محیط زیست آسیب وارد نماید، داشته باشد.

برای تدوین طرح HSEPLAN باید تمامی موارد فوق در نظر گرفته شود و بر اساس الزامات قانونی کشورها طرح ایمنی و بهداشت قابل اجرا تدوین گردد. برای اجرای سیاست ایمنی و بهداشت سازمان خود، باید یک سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت متناسب با خطرات ایجاد و حفظ شود. شخص تدوین کننده طرح HSEPLAN  باید جهت مدیریت موثر مواردی همچون بهداشت و ایمنی را تعیین کند و طرح ایمنی و بهداشتی  که جهت مشخصی را تعیین کند به اطمینان از برقراری وظایف و مزایای بهداشتی و ایمنی در سراسر سازمان کمک می کند.

برای تدوین و اجرای HSE PLAN باید خط مشی ها مطابق با الزامات قانونی، جلوگیری از مشکلات بهداشتی و ایمنی طراحی شده و سازمان را قادر سازد تا در صورت بروز مشکلات یا ایجاد خطرات جدید، راه های کنترل خطر را شناسایی کرده و اقدامات اصلاحی انجام دهد.

برای تدوین HSEPLAN مناسب باید ابتدا به سوالات ذیل پاسخ دهید.

چرا برنامه ریزی ضروری است:

برنامه ریزی برای اجرای سیاست های بهداشت و ایمنی ضروری است. كنترل كافي ريسك تنها از طريق اقدامات هماهنگ همه  ی اعضاي سازمان حاصل مي شود. یک سیستم موثر برای مدیریت ایمنی و بهداشت سازمان ها را ملزم می کند تا برنامه ریزی کنند تا:

خطرات را کنترل کند، به تغییر خواسته ها واکنش نشان دهد، نگرش ها و رفتارهای مثبت و بهداشتی را حفظ کند و برنامه ریزی موثرداشته باشد. برنامه ریزی موثر مربوط به پیشگیری از طریق شناسایی و کنترل خطرات است. این امر به ویژه در هنگام مقابله با خطرات سلامتی که ممکن است فقط پس از مدت طولانی مشخص شود بسیار مهم است.

برنامه ریزی باید شامل گام هایی برای اطمینان از انطباق قانونی و روشهای مقابله با شرایط اضطراری باشد. باید افراد را در کل سازمان دخیل کند. بنابراین برنامه ریزی سیستمی که برای مدیریت سلامت و ایمنی استفاده می شود شامل موارد زیر است.

طراحی، توسعه و اجرای ترتیبات مدیریتی مناسب و متناسب، سیستم های کنترل ریسک و اقدامات احتیاطی محل کار. مسئول اجرای HSEPLAN مسئول ایمنی یا افسر ایمنی کارگاه می باشد.

تفاوت بین HSE و اچ اس ای پلن چیست ؟

HSEPLAN مجموعه ای از سیاست های HSE سازمان، روش ها، دستورالعمل ها، لیستی از استانداردهای قابل اجرا، نقش ها و مسئولیت ها و غیره است که باید در کارگاه پیمانکاری اجرا شود. گواهینامه HSE سند ایجاد سیستم مدیریت سازمان می باشد که سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت سازمان ر عنوان می کند، لذا چارچوب ارائه می دهد. از طرف دیگر طرح HSE PLAN سند خاص مربوط به هر پروژه است که ظاهرا باید اطلاعات تاکتیکی بیشتری در مورد نحوه مدیریت HSE در آن پروژه، فرآیند یا محصول ارائه دهد.

دانلود HSE PLAN به متقاضیان کمک می کند یک تفسیر سیستماتیک از چگونگی انطباق HSE با مدل آنها و نحوه اجرای آن در کل سازمان، اطلاعاتی به دست آروند. طرح HSE-PLAN معمولا مربوط به یک پروژه می باشد در حالی که گواهینامه HSE سه ساله صادر می شود و طرح کلی ایمنی و بهداشت سازمان را عنوان می کند.

گوهینامه HSE یک سند است که  پیاده سازی الزامات استاندارد HSE را تایید می کند، در حالی که طرح HSE PLAN مراحل ایجاد ایمنی و بهداشت قابل اجرا در یک کارگاه پیمانکاری را عنوان می کند. گواهینامه HSE توسط نهاد صادر کننده گواهینامه ایزو بر مبنای حسابرسی سالیانه از سازمان متقاضی صادر می شود. از طرفی طرح HSE PLAN می تواند توسط مسئول ایمنی، افسر ایمنی یا مدیرعامل سازمان نیز نگارش شود.

برای گرفتن گواهینامه HSE سازمان متقاضی باید از طرف یک سازمان شخص ثالث ممیزی شود منتها برای تدوین طرح HSE PLAN سازمان متقاضی توسط هیچ مجموعه یا سازمانی حسابرسی نمی شود.

جهت دانلود HSE PLAN از مطالب ستون سمت راست استفاده نمایید و جهت اخذ گواهینامه ISO, HSE با شرکت در ارتباط باشید.

بیشتر بخوانیم:

اخذ گواهینامه IMS سیستم مدیریت یکپارچه

شرکت های صادر کننده ایزو

برچسب ها: دانلود HSE PLAN، نحوه دانلود HSE PLAN، راهنمای دانلود HSE PLAN، دانلود رایگان HSEPLAN، دانلود فایل ورد HSEPLAN، دانلود رایگان فایل WORD اچ اس ای پلن

 

 

 

 

 

 

 

6 دیدگاه دربارهٔ «دانلود HSE PLAN»

  1. سید محمد رضا رضوی علوی

    با سلام. بسیار عالی بود.و از این که در راستای اهداف و برنامه های کاربردی برای همه استاندارد های HSE این گونه زحمت کشیده شده از همه شما تشکر وقدردانی مینمایم .

    1. سلام . بخاطر ارایه مطالب و توضیحات و برنامه های مفید شما در راستای ایمنی و همچنین از خدمات شما بسیار سپاسگزاری میکنم .

      اگر مقدور هست فرمهای مربوط طرح hseplan رو هم ارایه بدین . روش اجرایی بدون فرم‌ها ناقص هست .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button