مستندات ISO 9001

مستندات استاندارد ها

معروف ترین استاندارد ها

نمونه گواهینامه

دانلود مستندات ایزو 9001

دانلود مستندات ایزو 9001 درخواست اغلب سازمان هایی است که می خواهند الزامات استاندارد ISO 9001 را در مجموعه خود استقرار دهند. ایزو 9001 یکی از استانداردهای بین المللی است که همیشه از اهمیت بالایی در سطح جهانی برخوردار بوده است. استاندارد ISO 9001  از ابتدا با هدف سیستم مدیریت کیفیت ایجاد شده و پاسخ به نیاز ضمانت کیفیت از اصلی ترین دلایل به وجود آمدن این استاندارد جهانی می باشد.

در سال 1966 میلادی  پس از انقلاب صنتعی انگلستان شرایطی فراهم شد که تکنولوژی به شکوفایی رسید و کارگاه های کوچک به کارخانه های بزرگ تبدیل شدند، کسب و کار های خانگی رونق یافت، ارائه خدمات با گستردگی بیشتر انجام گرفت و تمام این عوامل موجب شد تا نهایتا در سال 1969 میلادی  یک روش مطمئن و در عین حال مقرون به صرفه برای کنترل و تضمین کیفیت محصولات و خدمات زاده شد.

استاندارد ISO 9001 جزئی از خانوده بزرگ ایزو 9000  می باشد که در گذر زمان برای تکامل بیشتر و ارتقاء سطح بهره وری چندین مرتبه تغییرات داشته است. اولین تغییرات استاندارد ایزو 9001 در سال 2000 میلادی و آخرین ویرایش متن استاندارد ایزو 9001  درسال 2015 میلادی انجام شده اند. برای دانلود مستندات ایزو 9001 با آخرین ویرایش به انتهای صفحه یا لینک های ستون سمت راست مراجعه کنید.

همانطور که گفته شد، این استاندارد جهانی با مفهوم سیستم مدیریت کیفیت آخرین بار در سال 2015 میلادی به روز رسانی شده است. استانداردها به قدری جامع و کامل می باشند که برای یک کسب و کار کوچک تا یک هولدینگ بزرگ قابل اجرا هستند. کاملا درست متوجه شدید شما میتوانید برای یک کسب و کار بسیار کوچک نیز گواهینامه استاندارد بین المللی دریافت کنید و کارشناسان حرفه ای ما در شرکت هوداک سیستم فرتاک با داشتن چندین سال تجربه در این امر بهترین مشاوره را به شما ارائه خواهند داد.

مزایای اخذ گواهینامه ایزو 9001:

استاندارد ISO 9001 تحت نظارت سازمان بین المللی استاندارد ISO، به منظور رفاه و اطمینان خاطر از ارائه با کیفیت محصولات  و همینطور خدمات، تدوین و منتشر شده است. بنابراین دسترسی راحت به دانلود مستندات ایزو 9001 کمک می کند متقاضیان راحت تر اقدام به استقرار الزامات استاندارد ISO 9001 نموده و در مدت زمان کوتاه تری، گواهینامه ایزو 9001 را اخذ نمایند.  

مزایای اخذ گواهینامه ایزو 9001 شامل چندین مورد می باشد که در ادامه با یکدیگر آن ها را بررسی میکنیم. اولین نکته بعد از دریافت ایزو 9001 تاثیر آن در بازاریابی می باشد که با دریافت لوگو ارتباط مطمئن و آینده نگرانه ای بین شما و مشتریانتان برقرار می شود. سازمان ها، شرکت ها و کارخانجات به منظور بهبود کارایی داخلی و کاهش هزینه ها از استاندارد بین المللی ایزو 9001 استفاده میکند. همچنین برای افزایش موفقیت در مناقصه های عمومی و خصوصی نیز اخذ گواهینامه ایزو 9001 مفید می باشد. مهمترین مزیت استاندارد ایزو 9001 سازگاری  این استاندارد با دیگر استاندارد های ایزو می باشد. لذا استاندارد ISO 9001 را به عنوان استاندارد مرجع سازمان ایزو می شناسند. ناگفته نماند که، دانلود مستندات ایزو 9001 و پیاده سازی الزامات استاندارد ایزو 9001 در زمینه سود آوری نیز که امروزه بسیار حائز اهمیت است، تاثیر بسیارخوبی دارد.

برخی از مزایای اصلی گواهینامه ISO 9001 شامل موارد زیر است:

– برای هر سازمانی فارغ از اندازه و نوع کسب و کار مناسب است.

– دانلود مستندات ایزو 9001 و استقرار الزامات استاندارد ایزو 9001 باعث بهتر شدن مدیریت داخلی سازمان می شود.

– صرفه جویی در زمان و صرفه جویی در هزینه مهمترین مزیت استقرار الزامات استاندارد ایزو 9001 است.

– دانلود مستندات ایزو 9001 و استقرار الزامات ISO 9001 باعث افزایش بهره وری سازمان می شود.

– حفظ و جذب مشتری، ایجاد نتایج سازگار و اندازه گیری شده نیز جزو مزایای اخذ گواهینامه ایزو 9001 می باشد.

نحوه اخذ ISO 9001:

جهت اخذ گواهینامه ایزو 9001  اولین نکته این است که بدانید کدام یک از استاندارد ها برای سازمان شما مناسب ترین است و به شما در رسیدن به اهداف خود کمک می کند. سازمان ایزو یک نهاد بین المللی غیر دولتی تنظیم کننده استاندارد است که در ژنو سوئیس قرار دارد و اساساً این سازمان مسئول تعریف و اجرای همه این استانداردها است.
به طور کلی بعد از انتخاب شرکت مشاور در جریان یک سری الزامات قرار میگیرید که در اولین فرصت آن الزامات را باید در سیسم مدیریتی خود پیاده سازی کنید. بعد از پیاده سازی الزامات ایزو 9001 نوبت به بررسی آنها توسط ممیز میرسد که این ممیز از نهاد صادر کننده گواهی نامه ایزو مورد نظر منتخب میشود و بعد از تحلیل و رسیدگی های مربوطه در نهایت به مرحله صدور گواهینامه ایزو میرسیم.
مرجع صادر کننده گواهینامه ایزو Certificate Body است که اختصارا  با نام مخفف CB شناخته می شود. به بیان ساده تر هر کشور دارای یک سازمان استاندارد تعریف شده است که، سازمان استاندارد نهاد صادر کننده گواهی نامه ایزو را (CB) مشخص می کند. ممکن است CB ها در کشور های دیگر نماینده داشته و اقدام به صدور گواهینامه با توجه به نتایج ممیزی کنند. نا گفته نماند که شرکت های بسیاری مدعی در صدورگواهینامه های اورجینال و معتبر می باشند که با تضمین صدور مجوزها از کشورهای خارجی سعی در گمراه کردن شما دارند. ولی هیچ جای نگرانی نیست چرا که با شناخت راه های استعلام مرجع صدور گواهینامه ایزو میتوانید با اطمینان خاطر به مسیر خود ادامه دهید و به راحتی گواهینامه معتبر دریافت کنید. ولی اگر در ابتدای کار هستید، پیشنهاد میکنیم تا با دانلود مستندات ISO 9001  و مطالعه آن ها بتوانید آگاهی خود را در زمینه پیاده سازی الزامات استاندارد ISO 9001  بالا برده سپس اقدام به اخذ گواهینامه ایزو 9001 نمایید. 
مراحل اخذ گواهینامه های بین المللی پیچیدگی خاصی ندارند فقط بسته به نوع درخواست شما ، مدت زمان و هزینه های متفاوتی را شامل می شود. همچنین می توانید در مقاله ی فرآیند دریافت گواهینامه ایزو 9001 چگونه است؟ اطلاعات کامل و جامع تری را در این زمینه دریافت کنید.

دانلود رایگان مستندات ایزو 9001:

گواهینامه ایزو 9001 از اساسی ترین نیاز های هر شرکت یا مجموعه می باشد که هر سازمانی برای برقراری اعتماد مابین کمپانی و عموم مردم میتواند از آن بهره مند شود. برای اجرایی شدن هر استانداردی یک سری الزامات و مستندات نیازاست و هنگامی که تصمیم به دریافت گواهینامه ایزو میگیرید باید از این مستندات آگاه باشید و آن ها را به درستی فراهم کنید.

ما در شرکت هوداک سیستم فرتاک برآنیم تا با در اختیار قراردادن اطلاعات صحیح مورد نیاز شما عزیزان جهت اخذ فوری گواهینامه ایزو 9001، شما را در این مسیر همراهی کنیم. بنابراین در سایت رسمی شرکت دسترسی آسان شما به دانلود مستندات ایزو 9001 را فراهم کردیم و دانلود آنها کاملا رایگان بوده و هیچگونه هزینه ای جهت دانلود پرداخت نمی کنید.

با دانلود مستندات ایزو 9001 به صورت رایگان، متقاضیان به تمامی فرم ها، چارت سازمانی، نظام نامه، روش های اجرایی و نتایج ممیزی سازمانی دسترسی دارند. لذا جهت دانلود مستندات ایزو 9001 به صورت یکجا یا به صورت پارت به پارت به لینک های سمت راست (در نسخه موبایل به لینک های انتهای صفحه) مراجعه نمایید.

در اولین گام ها این مستندات براساس الزامات استاندارد و متناسب با فعالیت‌های سازمان و یا فرآیند ها توسط  شرکت مشاور طراحی می‌شود، انتخاب مناسب شرکت مشاور مهمترین بخش در این پروسه میباشد. در استاندارد ایزو ۹۰۰۱ ویرایش ۲۰۱۵، هیچ الزامی برای تدوین روش اجرایی وجود ندارد و تنها با طرحریزی فرآیندها و فرم‌های مورد نیاز سازمان می‌توان سیستم مدیریت کیفیت را استقرار دهد.

دانلود مستندات ایزو 9001 شامل یک سری از دستورالعمل های ایزو 9001، روش های اجرایی ایزو 9001 و فرم های مستندات ایزو 9001 می باشد که در ستون های کناری همین صفحه برای سهولت و دسترسی آسان لحاظ شده است. همچین میتواید در قسمت مستندات تمام فایل های مربوط به انواع گواهینامه ایزو را دانلود کنید.

هزینه و نحوه ارائه و نگهداری مستندات ایزو 9001:

بررسی هزینه یکی از گزینه های قابل توجه میباشد که موارد زیادی را تحت الشعاء قرار می دهد. این هزینه بابت سه بخش اصلی مستندات سیستم مدیریت کیفیت، پرداخت می شود.  شما میتوانید جهت اطلاع دقیق از هزینه مستندات ایزو 9001 با همکاران ما در شرکت هوداک سیستم فرتاک تماس بگیرید. انتخاب ما میتواند در هزینه های شما صرفه جویی کند و درعین حال با کمترین هزینه به خواسته خود رسیده و گواهینامه خود را دریافت کنید، زیرا که ما با شعار گواهینامه های معتبر را ارزان بگیرید درتلاشیم که با هدف گذاری صحیح و برنامه ریزی دقیق بستری مناسب را برای تحقق تمام خواسته های شما مشتریان عزیز فراهم آوریم.
در زمینه ارائه مستندات، درخواست کنندگان گواهینامه ایزو 9001 میتوانند اسناد را به صورت مدارک کاغذی، نسخه های اکترونیکی، به صورت فیلم و صدا ارسال کنند، که انتخاب اسناد الکترونیکی می تواند به روند برآوردن بندها مطابق دستورالعمل ها  بسیار کمک کند. همچنین بعد از دریافت گواهینامه ایزو 9001 باید اسناد و مدارک را به درستی حفظ کنید و در این راستا میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

مرحله اول: اسناد را تأیید کنید.

مرحله دوم: اسناد را برای تأیید مجدد بررسی، به روز رسانی کنید و ارائه دهید.

مرحله سوم: تغییرات را شناسایی کنید.

مرحله چهارم: اسناد را در دسترس قرار دهید.

مرحل پنجم: اطمینان حاصل کنید که اسناد خوانا و قابل شناسایی هستند.

مرحله ششم: اسناد خارجی را شناسایی و کنترل کنید.

مرحله هفتم: اسناد منسوخ را از گردش خارج کنید.

مرحله هشتم: اسناد منسوخ شده را در صورت لزوم شناسایی کنید.

ما در شرکت هوداک سیستم فرتاک با چندین سال تجربه مفخریم بهترین خدمات و مشاوره را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم و با داشتن تیمی قوی و کار آمد درزمینه اخذ گواهینامه های استاندارد و مستندات گواهینامه ها در کنارتان هستیم.

بیشتر بخوانیم:

 

اخذ گواهینامه ایزو 9001

شرکت های ارائه دهنده ایزو

 

برچسب ها: دانلود مستندات ایزو 9001، دانلود رایگان مستندات ایزو 9001، دانلود مستندات ISO 9001، دانلود مستندات ایزو 9001 ویرایش جدید، دانلود مستندات ایزو 9001 ویرایش 2015

Call Now Button