پرسش های متداول

مطالب مرتبط

مقالات مرتبط

فرم درخواست گواهینامه

مستندات استاندارد ها

نحوه اخذ گواهینامه ایزو شرکت ها​ چگونه است؟

نحوه اخذ گواهینامه ایزو شرکت ها چگونه است؟ برای اخذ گواهینامه ایزو شرکت ها، سازمان ها، موسسات و به طور کلی کسب وکارها باید الزامات استاندارد درخواستی را در سازمان خود پیاده سازی کنند، مستندات آن را ایجاد نمایند و پس از ممیزی توسط شخص ثالث گواهینامه ایزو صادر می گردد.

نحوه اخذ گواهینامه ایزو شرکت ها، موسسات، شرکت های پیمانکاری، سازمان های دولتی یا خصوصی و در کل نحوه دریافت گواهی نامه ISO برای کسب و کار های کوچک چالش اغلب متقاضیان گواهینامه ISO می باشد.

با توجه به نتایج سرچ گوگل و سایت های بیشماری که در موتور جستجوگر گوگل نمایش داده می شود، متقاضی گواهینامه ایزو نمی داند به چه شرکتی باید اعتماد کند و از چه مجموعه ای باید گواهینامه ایزو بگیرد.

اغلب متقاضیان اخذ گواهینامه ایزو سوال برایشان به وجود می آید که، نحوه اخذ گواهینامه ایزو شرکت ها چگونه است. هوداک سیستم فرتاک در این مقاله به شرایط دریافت گواهینامه ایزو و نحوه گرفتن گواهینامه ایزو برای شرکت ها می پردازد.

ما توسط این مقاله به موضوع اخذ گواهینامه ایزو و مراحل + شرایط + مدارک اخذ گواهینامه ایزو برای شرکت ها می پردازیم. با ما همراه شوید.

فهرست محتوا

نحوه اخذ گواهینامه ایزو شرکت ها

نحوه اخذ گواهینامه ایزو بستگی به سطح اعتبار مرجع صادر کننده ایزو، نوع گواهینامه ایزو درخواستی شما، ارائه مستندات پیاده سازی الزامات استاندارد ایزو و شرایط ممیزی توسط مرجع صادر کننده ایزو دارد. مدت زمان صدور گواهینامه ایزو بستگی به موارد متفاوتی دارد که پیشنهاد می کنیم برای اطلاع از شرایط اخذ گواهینامه ایزو اینجا کلیک نمایید.

برای اطلاع از نحوه اخذ گواهینامه ایزو به ادامه مطلب توجه کنید:

چگونه گواهینامه ایزو بگیرید؟

اخذ گواهینامه ایزو فرآیندی دقیق است که نیازمند برنامه ریزی دقیق، اجرا و تأیید است. برای شروع این سفر به سمت صدور گواهینامه ISO، ابتدا باید فرآیندهای تولید خود را ایجاد و مستند کنید و اطمینان حاصل کنید که آنها با استانداردهای کیفیت مورد نیاز مطابقت دارند. در زیر، ما چهار مرحله اساسی برای دستیابی به گواهینامه ISO برای کسب و کار شما را بیان می کنیم:

هفت-اصل-سیستم-مدیریت-کیفیت-ISO-9000-چیست

1. سیستم مدیریت خود را توسعه دهید

با شناسایی فرآیندهای اصلی که برای عملیات تجاری شما ضروری هستند، شروع کنید. این فرآیندها را کاملاً مستند کنید و کارمندان خود را در فرآیند مستندسازی مشارکت دهید تا از درک جامع اطمینان حاصل کنید. سپس رویه‌های مستند باید مورد بازبینی دقیق قرار گیرند و قبل از توزیع برای افرادی که نیاز به دسترسی به این اطلاعات حیاتی دارند، تأیید شوند.

بهترین روش پیاده سازی سیستم مدیریت کیفیت

2. سیستم خود را پیاده سازی کنید​

اجرای موفق سیستم مدیریت شما حیاتی است. اطمینان حاصل کنید که رویه های مستند دقیقاً همانطور که در اسناد شما توضیح داده شده است اجرا می شوند. کارکنان خود را به اندازه کافی آموزش دهید تا وظایف مربوطه خود را مطابق با این رویه ها انجام دهند.

مکانیسم های گزارش دهی موثری را ایجاد کنید که جنبه های مختلف را در بر می گیرد، از جمله بازرسی، آزمایش، اقدامات اصلاحی، اقدامات پیشگیرانه، جلسات بررسی مدیریت، نظارت عینی، و تکنیک های آماری. با تکیه بر داده های قابل اندازه گیری در صورت امکان، به طور مستمر بر اثربخشی فرآیندهای خود نظارت کنید. در بازنگری و انجام اقداماتی برای ارتقای حوزه هایی که نیاز به بهبود دارند هوشیار باشید.

اجزای سیستم پشتیبانی تصمیم چیست؟

3. بررسی اثربخشی سیستم

ممیزی های کامل انجام دهید و فرآیندها و سیستم های خود را برای انطباق و اثربخشی بررسی کنید. این شامل مشاهده، مصاحبه با پرسنل و بررسی سوابق نمونه است. نقاط قوت و ضعف سیستم مدیریت خود را شناسایی و گزارش دهید. متعاقباً، اقدامات اصلاحی یا پیشگیرانه لازم را برای رفع هر گونه نقص شناسایی شده انجام دهید.

مراحل اخذ و دریافت گواهینامه ایزو

4. سیستم خود را ثبت کنید

برای دریافت گواهینامه ISO، باید یک سازمان حسابرسی مناسب برای ثبت نام خارجی انتخاب کنید. مستندات سیستم مدیریتی خود را که به دقت آماده شده است برای بررسی ارسال کنید و از همسویی آن با استاندارد ISO قابل اجرا اطمینان حاصل کنید. با جدیت برای حسابرسی خارجی آماده شوید، جایی که یک حسابرس مستقل انطباق و اجرای موثر سیستم را ارزیابی خواهد کرد.

با پیروی مجدانه این چهار مرحله حیاتی، کسب‌وکار شما می‌تواند در مسیر صدور گواهینامه ISO قدم بگذارد که نشان‌دهنده تعهد شما به کیفیت و پایبندی به استانداردهای بین‌المللی است. این فرآیندی است که بر تعهد شما به برتری تاکید می کند و کسب و کار شما را به عنوان یک نهاد معتبر و قابل اعتماد در بازار جهانی قرار می دهد.

استاندارد ایزو چیست؟

استاندارد ایزو توسط سازمان بین المللی ISO برای یکپارچه شدن استاندارد سازمانی در کلیه سازمان های بین المللی تدوین و منتشر شده. کار تدوین استاندارد ایزو توسط کمیته فنی سازمان ایزو با مشارکت نهاد های استاندارد بین المللی انجام می شود.

استاندارد ایزو طی مجامع روزانه به بررسی استاندارد های تدوین شده و انتشار استاندارد جدید می پردازد. تقریبا روزانه شش جلسه برای تدوین استاندارد در کشور های عضو سازمان ایزو صورت می پذیرد.

استاندارد ایزو کمک می کند سازمان ها مشخصات فنی یا سایر معیار های دقیق طراحی شده برای استفاده مداوم به عنوان یک قاعده داشته باشند. استاندارد ایزو کمک می کند به ساده سازی زندگی و افزایش قابلیت اطمینان در نهایت اثر بخشی کالا ها و خدمات مورد استفاده برای مصرف کننده.

نحوه اخذ گواهینامه ایزو شرکت ها تصویر 2

گواهینامه ایزو شرکت ها چیست؟

نحوه اخذ گواهینامه ایزو شرکت ها، گواهینامه ایزو شرکت ها یا سازمان ها بیان کننده رعایت استاندارد داوطلبانه است، برای افزایش تجارت جهانی و سازگاری محصولات یا خدمات برای مصرف کننده نهایی. پیاده سازی الزامات استاندارد ها کمک می کند سازمان اخذ کننده گواهینامه ایزو در سطح بین الملل هماهنگ شود تا اطمینان حاصل شود کالای تولید شده نهایی یا خدمات قابل ارائه مورد تایید مصرف کننده است.

در حقیقت گواهینامه ایزو شرکت ها به عنوان سند (مدرک) قابل استعلام جهت سازگاری، ایمنی و سلامت برای محیط زیست  محصولات (خدمات) شرکت اخذ کننده می باشد. داشتن گواهینامه ایزو ثابت می کند محصول یا خدمات نهایی برای مصرف کننده هیچ گونه مخاطرع ای ایجاد نمی کند، بنابراین مصرف کننده با اطمینان خاطر اقدام به خرید می کند.

اخذ گواهینامه ایزو باعث می شود شرکت ها یا سازمان ها فرآیند های داخلی و برون سازمانی خود را با استاندارد های بین المللی هماهنگ کنند، در نتیجه سبب می شود از دوباره کاری های بیهوده، کاهش هزینه ها و بهره وری را افزایش دهند.

شرکت ها به چه گواهینامه های ایزو نیاز دارند؟

شرکت ها، سازمان ها و کسب و کار کوچک با توجه به نوع فعالیت خود می توانند استاندارد ایزو مورد نیاز خود را درخواست دهند و برای اخذ گواهینامه ISO اقدام نمایند. سازمان بین المللی ایزو حدود 23719 استاندارد بین المللی تدوین و منتشر کرده تا هر کسب و کاری با توجه به نیاز خود اقدام به استفاده نماید.

استاندارد ایزو 9001 جزو محبوب ترین استاندارد ایزو و جزو خانواده استاندارد ISO 9000 می باشد. اغلب شرکت ها و سازمان های بین المللی دارای گواهینامه ایزو 9001 هستند. خانواده استاندارد ایزو 9000 در مورد سیستم مدیریت کیفیت تدوین شده، بنابراین تمامی شرکت ها فارق از نوع فعالیت خود می توانند گواهینامه ایزو 9001 اخذ نمایند.

شرکت های پیمانکاری با توجه به نوع فعالیت خود می بایست گواهینامه IMS مجموع سه استاندارد ISO 9001، ISO 14001 و ISO 45001 اخذ نمایند. پیمانکارانی که کارگاه فعال دارند می توانند گواهینامه HSE-MS نیز اخذ نمایند.

صنایع غذایی می توانند گواهینامه ISO 22000، صنایع نفت و گاز می توانند گواهینامه ISO 29001 و صنایع تجهیزات پزشکی می توانند گواهینامه ISO 13485 اخذ نمایند. جهت کسب اطلاعات بیشتر به قسمت برخی از معروفترین استاندارد ها در صفحه نخست سایت مراجعه نمایید.

نحوه اخذ گواهینامه ایزو شرکت ها تصویر 3

شرایط اخذ گواهینامه ایزو چگونه است؟

نحوه اخذ گواهینامه ایزو شرکت ها، متقاضیان برای اخذ گواهی نامه ایزو می بایست شرایط ممیزی جهت گرفتن استاندارد مورد نظر را داشته باشند. مثال اینکه چنانچه مجموعه بخواهد گواهینامه ایزو 14001 (سیستم مدیریت محیط زیست) اخذ نماید، می بایست فرآیند های سازمان برای محیط زیست و کره زمین ایمن باشد. بنابراین مجموعه متقاضی می بایست شرایط ایمن سازی استاندارد ایزو 14001 را رعایت کرده باشد.

نهاد های صادر کننده گواهینامه ایزو در ایران هر کدام بر مبنای سیاست های خود، شرایط خاصی برای صدور گواهینامه ایزو بیان می کنند. برخی مراجع صدور به صورت فوری گواهینامه ایزو صادر می کنند، حتی بدون پیاده سازی و ممیزی. نحوه اخذ گواهینامه ایزو شرکت ها در ایران بیشتر بستگی به درخواست کننده ایزو داشته، بلحاظ اینکه متقاضی در ایران می تواند بسته به شرایط مجموعه گواهینامه ایزو بین المللی یا گواهینامه ایزو فیک دریافت نماید.

نحوه اخذ گواهینامه ایزو شرکت ها به استراتژی تعیین شده توسط مدیران تصمیم گیرنده سازمانی بستگی دارد. چنانچه متقاضی خواهان اخذ فوری گواهینامه ایزو باشد، می تواند به راحتی طی چند روز گواهینامه ایزو اخذ نماید.

مراحل اخذ گواهینامه ایزو شرکت ها

نحوه اخذ گواهینامه ایزو شرکت ها، شرکت ها و سازمان ها برای گرفتن گواهینامه ایزو ابتدا باید هدف از اخذ گواهینامه ISO را مشخص نمایند. آیا گواهینامه استاندارد ایزو می گیرید برای اینکه فرآیند های خود را بهبود ببخشید، گواهینامه ایزو می گیرید برای اینکه صادرات به کشور های اطراف داشته باشید، گواهینامه ایزو میگیرید جهت حضور در مناقصه.

مراحل هر یک از فرآیند های اخذ گواهینامه ایزو با هم متفاوت است، به نوعی که متقاضی می تواند گواهینامه ایزو طی چند روز اخذ نماید، یا اینکه فرآیند اخذ گواهینامه ایزو چندین ماه زمان بر باشد.

چنانچه بخواهید گواهینامه ایزو معتبر بین المللی اخذ نمایید، مراحل اخذ گواهینامه می تواند کمی پیچیده و زمانبر باشد. یا اینکه بخواهید گواهینامه ایزو صرفا برای صادرات محصول بگیرید مراحل اخذ گواهینامه ایزو بسیار آسان می باشد، منتها ممکن است گواهینامه ایزو اعتبار بین المللی نداشته باشد.

اخذ-گواهینامه-ایزو-فوری

مراحل اخذ گواهینامه ایزو معتبر

نحوه اخذ گواهینامه ایزو شرکت ها برای گرفتن گواهینامه ایزو معتبر بستگی به سطح سخت گیری مرجع صادر کننده دارد. منتها به طور کلی با توجه به نوع استاندارد ISO در خواستی متقاضی باید اقدام نماید جهت پیاده سازی الزامات استاندارد ایزو.

جهت دسترسی به مستندات استاندارد ایزو می توانید در صفحه اصلی سایت، قسمت مستندات گواهینامه ها، با ثبت نام در سایت به صورت رایگان اقدام به کپی مستندات و استفاده جهت پیاده سازی الزامات نمایید.

نحوه اخذ گواهینامه ایزو شرکت ها جهت گرفتن گواهینامه ایزو معتبر شامل : پیاده سازی و استقرار الزامات ایزو، روش های اجرایی، ایجاد چارت سازمانی مرتبط، ایجاد نظام نامه سازمانی و در نهایت بهبود فرآیند انجام امور سازمانی می باشد. ممیزی توسط تیم بازرسی نهاد صادر کننده ایزو، در نهایت تایید فرآیند های استاندارد سازمانی توسط ممیز و سپس صدور گواهینامه ایزو درخواستی سازمان توسط مرجع صدور، مراحل اخذ گواهینامه ایزو معتبر می باشد.

در مورد گواهینامه ایزو چیست بیشتر بخوانید.

مراحل اخذ فوری گواهینامه ایزو

نحوه اخذ گواهینامه ایزو شرکت ها برای حضور در مناقصه یا صادرات کالا به دیگر کشور های همسایه توسط نهاد صادر کننده ایزو غیر معتبر آسان شده. اغلب مراجع صدور ایزو به وجود آمده در ایران توسط خود ایرانی ها ساخته پرداخته شده اند. بنابراین گواهینامه ایزو صادر شده دارای حداقل اعتبار و وجهه بین المللی می باشد.

ایجاد سایت به زبان انگلیسی، تهیه دامنه توسط شرکت های داخلی و در نهایت ایجاد گواهینامه با برنامه فتوشاپ و رجیستری گواهینامه در سایت به وجود آمده، توسط نهاد های صدور گواهینامه ایزو داخلی انجام می گردد.

متاسفانه مراجع صدور گواهینامه ایزو بسیاری در ایران هستند که تماما ادعای صدور گواهینامه ایزو انگلیسی، آلمانی یا کانادایی دارند. در حالی که تمام این گواهینامه های ایزو در ایران و توسط خود ایرانی ها صادر می گردند. صدور فوری گواهینامه ایزو همراه با رجیستری در سایت های معتبر، مشابه مورد ذکر شده می باشد.

هزینه اخذ گواهینامه ایزو شرکت ها

نحوه اخذ گواهینامه ایزو شرکت ها در مطالب بالا تا حدودی ذکر شد، جهت کسب اطلاعات دقیق تر بابت مرجع صادر کننده گواهینامه ایزو و اعتبار گواهینامه ایزو با شرکت هوداک سیستم فرتاک تماس بگیرید.

هزینه اخذ گواهینامه ایزو شرکت پرسمان اغلب متقاضیان اخذ گواهی نامه ISO می باشد. گواهینامه ایزو نیاز مبرم شرکت های پیمانکاری جهت حضور در مناقصه است. بنابراین دنبال شرکت هایی هستند تا گواهینامه ایزو در کمترین زمان ممکن و با حداقل هزینه ممکن اخذ نمایند.

شرکت های پیمانکاری می توانند گواهینامه ایزو خود را برای حضور در مناقصه از شرکت هوداک سیستم فرتاک اخذ نمایند. صدور فوری گواهینامه ایزو مورد تایید با حداقل هزینه توسط ما امکان پذیر می باشد.

شرکت هایی که خواهان در یافت گواهینامه ایزو معتبر با اعتبار بین المللی هستند، می توانند مراحل اخذ گواهینامه ایزو معتبر را به تیم مهندسین هوداک سیستم فرتاک بسپارند. ما گواهینامه ایزو معتبر مورد تایید NACI (مرکز ملی تایید صلاحیت ایران) را با هزینه 300 دلار به شما می دهیم.

بنابراین جهت اخذ گواهینامه ایزو معتبر هزینه بیشتری انجام ندهید.

برچسب ها: نحوه اخذ گواهینامه ایزو شرکت ها، شرایط اخذ گواهینامه ایزو برای شرکت، مدت زمان اخذ گواهینامه ایزو معتبر

مقالات مرتبط:

گواهینامه های معتبر را ارزان بگیرید

نهاد صادر کننده گواهینامه ایزو معتبر

پرسش های متداول

اخذ گواهینامه ایزو شرکت ها یا سازمان ها بیان کننده رعایت استاندارد داوطلبانه است، برای افزایش تجارت جهانی و سازگاری محصولات یا خدمات برای مصرف کننده نهایی. پیاده سازی الزامات استاندارد ها کمک می کند سازمان اخذ کننده گواهینامه ایزو در سطح بین الملل هماهنگ شود تا اطمینان حاصل شود کالای تولید شده نهایی یا خدمات قابل ارائه مورد تایید مصرف کننده است.

در حقیقت گواهینامه ایزو شرکت ها به عنوان سند (مدرک) قابل استعلام جهت سازگاری، ایمنی و سلامت برای محیط زیست  محصولات (خدمات) شرکت اخذ کننده می باشد. داشتن گواهینامه ایزو ثابت می کند محصول یا خدمات نهایی برای مصرف کننده هیچ گونه مخاطرع ای ایجاد نمی کند، بنابراین مصرف کننده با اطمینان خاطر اقدام به خرید می کند.

اخذ گواهینامه ایزو باعث می شود شرکت ها یا سازمان ها فرآیند های داخلی و برون سازمانی خود را با استاندارد های بین المللی هماهنگ کنند، در نتیجه سبب می شود از دوباره کاری های بیهوده، کاهش هزینه ها و بهره وری را افزایش دهند.

نحوه اخذ گواهینامه ایزو شرکت ها برای گرفتن گواهینامه ایزو معتبر بستگی به سطح سخت گیری مرجع صادر کننده دارد. منتها به طور کلی با توجه به نوع استاندارد ISO در خواستی متقاضی باید اقدام نماید جهت پیاده سازی الزامات استاندارد ایزو.

جهت دسترسی به مستندات استاندارد ایزو می توانید در صفحه اصلی سایت، قسمت مستندات گواهینامه ها، با ثبت نام در سایت به صورت رایگان اقدام به کپی مستندات و استفاده جهت پیاده سازی الزامات نمایید.

نحوه اخذ گواهینامه ایزو شرکت ها جهت گرفتن گواهینامه ایزو معتبر شامل : پیاده سازی و استقرار الزامات ایزو، روش های اجرایی، ایجاد چارت سازمانی مرتبط، ایجاد نظام نامه سازمانی و در نهایت بهبود فرآیند انجام امور سازمانی می باشد. ممیزی توسط تیم بازرسی نهاد صادر کننده ایزو، در نهایت تایید فرآیند های استاندارد سازمانی توسط ممیز و سپس صدور گواهینامه ایزو درخواستی سازمان توسط مرجع صدور، مراحل اخذ گواهینامه ایزو معتبر می باشد.

1. سیستم مدیریت خود را توسعه دهید
2. سیستم خود را پیاده سازی کنید
3. بررسی اثربخشی سیستم​
4. سیستم خود را ثبت کنید

2 دیدگاه دربارهٔ «نحوه اخذ گواهینامه ایزو- 4 مرحله مهم اخذ ایزو + مدارک»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button